Sevginin Gücü Adına Vesta 77

31-03-2017

SİZE SİZDEN BİR MESAJ VAR! GERİ

Her insan varlığı uyku halinde iken özüne doğru yelken açmakta ve okyanusun en derinindeki arzuları, ihtiyaçları, değerleri, vizyonları, duyguları su yüzeyine, kimi zaman tatlı tatlı kimi zaman ise acı bir biçimde, çıkabilmektedir.

Rüyalarımızın %90’ını uykumuzun REM (Rapid Eye Movement) döneminde görmekteyiz. REM uyku evresinde gözlerimiz hızla hareket ederken, beynimiz hareket fonksiyonlarını engellemektedir. Bu yarı ölüm hali bizlere kendimiz hakkında muazzam bir bilgi akışı sunmaktadır. Öyle ki; kimi rüyalarımız kaygılarımızın, korkularımızın, endişelerimizin çıkış yoludur.

Eğer sizde korku duygusu uyandıran kabuslar ile uyanıyorsanız sakin olun ve sevinin. Çünkü kabus adı verilen bizleri uyku sürecimizden terleyerek nefes nefese uyandıran rüyalarımızın mesajı çok derindir. Bu rüyaların mesajı özetle: “ dur ve fark et”tir. Öz e uyanış (kendini hatırlama)  sürecinde sıklıkla kabus türü rüyalar görülmesinin temel sebebi kişinin farkındalık zemininin genişliyor olmasıdır. En temel yapılacak şey kişinin o dönemde eylemde olduğu herşeyi farkındalıkla gözden geçirmesi ve duygularının eş zamanlı olarak bedeninin sesini dinlemesidir.

Kabuslarınız yaşam döngünüzde birşeyi fark etmeniz ve değiştirerek hareket edebilmeniz için size sunulmuş en değerli armağanlardır.

Rüyalarınızı Yazın ve Konuşturun

Rüyalarımızda gördüğümüz her kişi ve nesne bizim bir yansımamızdır. Rüyalarınızı özel bir deftere not etmeyi tercih ederseniz kendi başınıza rüyalarınızı analiz edebilirsiniz. Öncelikle gördüğünüz rüyanın size vereceği mesajın netleşmesine niyet edin.Sonrasında rüyanızdaki her bir sembolü birinci tekil şahıstan kendiniz olarak konuşturun ve mümkünse not alın. Aldığınız notları analiz ederken söylemlerin ardındaki duyguları netleştirdiğinizde ihtiyacınız olan bilgi size açılacaktır. Şu an anlamlı gelmese de sonradan faydalı bir bilgi akışı aldığınızı gözlemlersiniz. Ve her zaman hatırlayın ki rüyanın sahibi sizsiniz, size sizden bir mesaj iletiliyor muhtemelen sorduğunuz bir sorunun yanıtı size aktarılıyor ya da yaşamınızda şu anda dikkat etmeniz konsantre olmanız gereken hususlar size bildirilmekte, bu bilinçle rüyalarınızı iç sesiniz ile oluşturduğunuz bir iletişim yolculuğu olarak nitelendirebilirsiniz.

Kabuslara Gülümseyin

İnsan varlıkları bir anda sadece bir duygu hissedebilir. Üzgün hissederken aynı anda mutlu hissetmeniz mümkün değildir. Bu nedenle korkmuş ve ürkmüş bir şekilde uyanırsanız ilk yapacağınız gülümsemek olsun. Bedensel olarak gerçekleştireceğiniz küçük bir değişim, zihinde de dönüşüm zemini hazırlayacaktır çünkü zihin ve beden bir bütündür. Gülümsemek olumlu duyguları tetikler ve harekete geçirir böylece hissettiğiniz olumsuz duygulanımlar bir anda yerini olumlu duygulanımlara bırakıverir. Bir gülümseme herşeyi dönüştürebilecek güce sahiptir.

Yazdır