Sevginin Gücü Adına Vesta 77

06-04-2016

Şimdi "AŞK" Zamanı GERİ

ŞİMDİ “AŞK” ZAMANI

 

Nedir “aşk”?

 

Aşk; özgürleşmektir. Aşk, tamamıyla “kendin ol” maktır.

Her sabah yüzünüzde tarifsiz güzellikte bir gülümseme ile uyanmaktır,aşk

Her an “aşk”ını  düşünmek ve onun için herşeyi yapmaya hazır olmaktır, aşk

Herşeyin toz-pembe göründüğü yüreğinde daima umut ışığının filizlenmesidir, aşk

Bütün bedeni hissetmek, kalp atışlarını her an duyumsamaktır, aşk

Yaradanı görmek, hissetmek, duyumsamaktır, aşk...

 

Şu an Dünya gezegeni paylaşan sevgi varlıkları olarak;

 

*Kalp atışlarımızı hissetmeye,

*Gülümsemeye,

*Olumlu düşünmeye,

*Umudun ışığı ile büyümeye, ihtiyacımız var…

 

En son ne zaman “aşk”ı duyumsadınız? Bedeninizde, zihninizde, duygularınızda hangi izdüşümleri deneyimlediğinizi hatırlıyor musunuz?

 

Bizler; zaten var oluşumuzun özünde getirdiğimiz potansiyel dahilinde “karanlık” alanda kalmış niteliklerimizi en iyi şekilde dışa vurabilen insan varlılarına “aşık” oluruz. Örneğin; kendini cesurca ifade eden duygularını çok iyi biçimde yönetebilen bir insana “aşk” duygusunu hissettiğinizde aslında iç dünyanızda bir yerlerde sizde onun gibi olmak istiyorsunuzdur ancak bu niteliğinizi ortaya çıkartmakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Bu nedenle, bu insana yönelik bir çekim hissedersiniz. Bu anlamda “aşk” bütünleşmektir.

“Sen”in, “Ben”im, “O”nun bittiği yer ve “Bir” in başladığı yerdir, aşk.

Koşulsuz sevgi ve kabulün zeminidir, aşk

 

Herşeyi olduğu gibi kabul etme ve dış dünyada değiştirebileceğimiz hiçbir şey olmadığının ancak kendimizi dönüştürerek iyileşmenin ve şifalanmanın mümkün olduğunu anlamanın, idrak etmenin kelime karşılığıdır, aşk…

 

Aşk” duygusunu deneyimlediğinizde, hiçbirşeyi değiştirmek için çabalamazsınız aksine duygularınız çağlayan ırmaklar gibi dışa vurmak, haykırmak ister.

Yüreğiniz yerinden çıkacak gibidir, herkese yardım etmek, paylaşmak, paylaştıkça çoğalmak istersiniz. Herşeyden en güzeli sürekli “gülmek” istersiniz, sebepsizce, nedensizce sadece “var ol” duğunuzu çoşkuyla kutlarcasına…

Çevrenizde daha önce fark etmediğiniz güzellikleri fark etmeye başlarsınız, çiçeklerin, ağaçların gerçek kokusunu alır gerçek renklerini ilk kez görüyormuşcasına hayret duygusunu deneyimlersiniz.

Dünyaya yeni merhaba demiş bir bebek gibi “güven” ve “teslimiyet” içerisinde olursunuz, “herşey muhteşem, herşey güzel olacak” dersiniz kendi iç sesinizle.

Ve tüm bu deneyimler harikulade bir enerji titreşimi yaratır kainatta. Bir “an” da herşey “öz”üne dönüşüverir, sonsuz sevgide buluşur herkes…

 

Hadi o zaman şimdi “aşk” zamanıdır…

 

Sevginin Gücü Adına Vesta 77

Yazdır