Sevginin Gücü Adına Vesta 77

03-05-2016

GERÇEKTE KİM OLDUĞUNUZU HATIRLAMAK İSTER MİSİNİZ? GERİ

Astroloji; gökyüzünde var olan gezegenlerin birbiri ile etkileşiminin yeryüzündeki olgulara, canlılara nasıl etki ettiğini; yeryüzü ile gökyüzü arasındaki iletişimi inceleyen, araştıran ve    yorumlayan bir bilim dalıdır.

 

Her bir canlı kainatın birer parçasıdır. Ve her canlı Dünya gezegeninde var olmaya başladığı an kainattaki diğer gezegenler gökyüzünde belirli konumlarda yer almaktadırlar.  Gezegenlerin birbirleri ile yaptıkları açısal değerler; o canlının varoluşuna dair birçok alanda (yetenekleri, korkuları, travmaları, güçlü yönleri, yaşam amacı vb.) bilgi sunmaktadır. Bu bağlamda, bir doğum haritası, psiko-terapi seanslarında; danışanın doğuştan getirdiği ruhsal eğilimini görmek, kişinin özündeki yaratıcı potansiyeli uyandırmak ve gerçekte kim olduğunu hatırlaması yönünde hangi noktalara ışık tutabileceği yönünde bir yol haritası olarak kullanılabilmektedir.Bu nedenle, astroloji, özünüzdeki bilgeliği keşfetmek için öğrenilmesi gereken eşsiz bir dildir.

 

19. yüzyıl şifacısı Samuel Thomson’ın dediği gibi; “tüm bedenler 4 elementten oluşmaktadır. Bu dört elementin (ateş, toprak, hava, su) dengeli halde insanın yaşamını destekliyor oluşu “sağlıklı olma” halidir.

Doğum anınızda Güneş gezegenin bulunduğu burcun elementi kişinin psikojisine en egemen olan elementtir. Bu kişi yaşamdan en fazla nereden nasıl besleniyor, en temel ihtiyaçları neler? Bu kişi nasıl motive olur? Sorusunun yanıtını bizlere Güneş burcumuzun elementi söyler. Güneş burcunuzu öğrenmek için sadece doğum tarihinizi ve doğum yerinizi bilmeniz yeterlidir. Ancak hatırlanmalıdır ki; bütün parçaların toplamından daima daha fazladır. Bu nedenle Güneş gezegeninin yer aldığı burç bizlere sadece bütün bir yemeğin içerisindeki bir malzemenin miktarı hakkında bilgi verir. Bütün yemeği anlamak ve anlamlandırmak için diğer malzeme ölçütlerini de bilmemiz gerekmektedir. Bu nedenle her  doğum haritası eşsizdir. Doğduğunuz gün tarih olarak sadece sizin Güneş burcunuz hakkında bilgi verir ancak gökyüzünde Ay ve Güneş de gezegen olarak dahil edersek on adet gezegen  ve birçok asteroid her bir canlının yaşamında belirli bir alanda daha aktif olarak faaliyettedir. Bir başka deyim ile on gezegende her canlının doğum haritasında (horoskop) var olmaktadır ve birbirleri ile etkileşimde bulunmaktadır. Bu etkileşimin doğru analiz edilerek sentezlenmesi sonunda kişinin tam olarak psikolojik motivasyonları hakkında bilgi edinelebileceği her zaman akılda tutulmalıdır.

 

 

Hava elementi burçları (İkizler-Terazi-Kova): farklı düşünceler, fikirlerden beslenirler. Yeni projelerin fikir üstatları veya projelerin düşünsel zeminde duyurulması onların işidir. Entellektüel kavramlar ile motive olurlar. Motive olduktan sonra eyleme geçmeden önce bir süre düşünmeyi tercih edebilirler.

Güneş gezegeni İkizler burcunda olan bir kişinin en temel psikolojik ihtiyacı: yaptığı-ürettiği her ne ise onu olabildiğince esnek bir biçimde yaymak ve çoğaltmaktır.

Güneş gezegeni Terazi burcunda olan bir kişinin en temel psikolojik ihtiyacı: yaptığı-ürettiği herşeyde uyum ve ahengin ön plana çıkmasıdır. Daima dengeli ve adaletli olma psikolojik dürtüsü ile eyleme geçer.

Güneş gezegeni Kova burcunda olan bir kişinin en temel psikolojik ihtiyacı: fikirlerini, gözlem gücünün ona sunduklarını hemen sabırsızca eyleme geçirme isteğidir.

 

 

Su elementi burçları (Yengeç-Akrep-Balık) : duygulardan beslenirler, daha soyut bir alemde yaşamayı tercih ederler. Empati yetenekleri gelişmiştir. Duyguların paylaşımı, duygusal düzeyde yoğun olan ilişkilerde motive olurlar.Duyguların motivasyonu ile eyleme geçtiklerinden ötürü bir sorun ile karşı karşıya kaldıklarında karşılarında onları anlayabilen, onlara duygudaşlık yapabilecek birini ararlar.

 

Güneş gezegeni Yengeç burcunda olan bir kişinin en temel psikolojik ihtiyacı: yaşamın her alanında insanları ve diğer canlıları desteklemek, duyguların zengin dünyasını herkesle paylaşma, çoğaltma isteğidir.

 

Güneş gezegeni Akrep burcunda olan bir kişinin en temel psikolojik ihtiyacı: dünya üzerindeki herşeyi derinlemesine inceleme, araştırma tutkusudur.

 

Güneş gezegeni Balık burcunda olan bir kişinin en temel psikolojik ihtiyacı: rüyalar aleminde kendi kurduğu dünyasında tek başınalılığın keyfini çıkarmaktır.

 

Ateş elementi burçları (Koç-Aslan-Yay): eylemlerden, heyecan duygusunu içeren olaylardan, fikirlerden beslenirler. İlham  ve en derinlerdeki istekleri ateş elementi burçlarını motive eder ve harekete geçirir.Eğer ateş elementi burçları birşeyi kafalarına koydularsa hemen doğrudan eyleme geçmeyi tercih ederler.

 

Güneş gezegeni Koç burcunda olan bir kişinin en temel psikolojik ihtiyacı: cesurca ilk atılımı yapan olmaktır, istekleri doğrultusunda hareket etmektir.

 

Güneş gezegeni Aslan burcunda olan bir kişinin en temel psikolojik ihtiyacı: yeni bir fikir, proje oluşturma/yaratma isteğidir.

 

Güneş gezegeni Yay burcunda olan bir kişinin en temel psikolojik ihtiyacı: yüreğindeki bilgelikle hayatta yol alırken gerçek bilginin, faydalı bilginin diğer insanlarla paylaşma isteğidir.

 

Toprak elementi burçları (Boğa-Başak-Oğlak): Maddi dünyaya ilişkin somut olan herşey onların yaşamsal besin kaynağıdır. Motive olmaları için somut düzeyde bir kazançları olması gerekir. Eyleme geçtiklerinde genellikle yararlı sonuçlar doğuran projelere imza atmış olurlar.

 

Güneş gezegeni Boğa burcunda olan bir kişinin en temel psikolojik ihtiyacı: maddesel düzeyde beş duyu ile algılanbilir projeler yaratma isteğidir.

 

Güneş gezegeni Başak burucunda olan bir kişinin en temel psikolojik ihtiyacı: diğer insanlara fayda sağlayacak, üretim yapacağı ve bu üretimini en ince detayına kadar sunma isteğidir.

 

Güneş gezegeni Oğlak burcunda olan bir kişinin en temel psikolojik ihtiyacı: sabırlı ve kararlı adımları ile ürettiği işte yavaş yavaş başarı ile ilerleme isteğidir.

 

Yazdır